• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка

/Files/images/baner_taras_2.jpg

Тарас Григорович Шевченко – син українського народу, гордість і слава його. Життя і творчість нашого Кобзаря є для нас своєрідним моральним кодексом, твори Шевченка роблять людей кращими, ласкавішими, доброзичливими. Він є одним з найталановитіших і найвидатніших письменників світу. Відомий і як художник, а передусім – як полум’яний борець за щастя знедоленого українського народу. Важким і тернистим був шлях народного співця. Шевченко для свідомості українців – не просто література. Він – наш всесвіт. «Хто Шевченка прочитав, той багатший серцем став».Явище Шевченка – виправдання України перед людством, підтвердження нашої національної повноцінності. Слово, яке не співвідноситься з його словом, - нічого не варте. До Шевченка треба доростати всім життям.

9 березня 2014 року український народ відзначатиме 200 років від дня народження Т.Г.Шевченка. Шевченко залишив нам свої неоціненні духовні надбання — твори і світлу добру пам'ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Ми повинні завжди пам'ятати про генія українського народу.

План

заходів, присвячених відзначенню 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка, в Онуфріївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

Дата проведення Назва заходу Клас Відповідальний
1. 15.01.2014 Круглий стіл «Об’єднаймо Україну Тарасовим словом» Представники класів Агафонова Т.В.
2. з 20.01.2014 Виставка книг «Твори Шевченка вічні». Заочна подорож по творчості Т.Шевченка Агафонова Т.В.
3. з 03.02.2014 Виставка інформаційних газет «Ми не забудемо тебе, Тарасе» Вчителі української мови
4. з 10.02.2014 Виставка малюнків, ілюстрацій «Творчість Шевченка очима дітей» 5-11 класи Вчителі української мови
5. 27.02.2014 Літературний брейн-ринг «Ми любимо твори Шевченка» 6 класи Пелипенко О.С.
6. 28.02.2014 Літературно-музична композиція «З любов’ю і журбою наодинці, із невмирущим словом Кобзаря» 10-11 класи Хоменко Н.М.
7. 03.03.2014 Загальношкільна лінійка «На вічнім шляху до Шевченка» 5 -11 класи Дяченко Н.С.
8. 04.03.2014 Конкурс юних декламаторів «Слухайте голос безсмертний Тараса» Вчителі української мови
9. 06.03.2014 Конкурс ерудитів «Як ми знаємо творчість Т. Шевченка» 7 класи Андреєва В.В.
10. 06.03.2014 Літературно-музичне свято «Слава Шевченка - слава України» 5-6 класи Пелипенко О.С. Дяченко Н.С.
11. 13.03.2014 Інформаційно-пізнавальна година «Велич і безсмертя українського генія» 8-9 класи Онисько І.А.
Виставка інформаційних газет «Ми не забудемо тебе, Тарасе»
/Files/images/виставка.JPG

Виставка малюнків, ілюстрацій «Творчість Шевченка очима дітей»

/Files/images/P1300007.JPG

/Files/images/балабуха.JPG

/Files/images/хлопці.JPG
Усний журнал "Від Тарасика до Тараса"

У 2-А класі був проведений виховний захід, присвячений вшануванню геніального українського поета Т.Г. Шевченка, на тему «Від Тарасика до Тараса», усний журнал підготувала вчитель початкових класів Дубовик Наталія Вікторівна.

/Files/images/SDC17159.JPG

Вчитель на сторінках усного журналу знайомила учнів з дитячими роками поета (1 сторінка - «Дитячі роки Т. Шевченка»), розповідала, що Тарас Шевченко - відомий у світі, в першу чергу, як митець слова. Однак це аж ніяк не забирає його слави, як художника. (2 сторінка – «Шевченко-художник»). Та найперше його постать можна окреслити як борця, який став символом української нації (3 сторінка – «Т.Г. Шевченко – борець за волю народу»). Наталія Вікторівна звернула увагу дітей на виставку художньої літератури письменника. Учні дуже гарно натхненно декламували вірші поета, інсценізували окремі епізоди дитячих років Тараса Шевченка. (4 сторінка – «Ми тебе не забудем, Тарасе»).

/Files/images/SDC17164.JPG

/Files/images/SDC17165.JPG

/Files/images/SDC17168.JPG

/Files/images/SDC17171.JPG

/Files/images/SDC17172.JPG
Літературний брейн-ринг «Ми любимо твори Шевченка»

Для учнів 6 кл. відбувся брейн-ринг «Ми любимо твори Шевченка», присвячений 200-річчю від дня народження славетного Кобзаря.

Учасники брейн-рингу змагалися за звання кращого знавця життя та творчості поета. Захід було проведено в ігровій формі. Спочатку відбулося знайомство з командами, знавцями творчості Шевченка, що вирішили позмагались у швидкості, спритності, інтелекті, винахідливості. По завершенню змагань між командами виявили найкращих шевченкознавців.

Проводячи брей-ринг, організатори поставила за мету доповнити знання учнів, що вони отримують в школі, та додатково ознайомити присутніх з величезною кількістю творів поета, які здатні зачепити найтонші струни наших сердець.

Брейн-ринг допоміг в цікавій та пізнавальній формі поглибили знання учнів про життєвий і творчий шлях Т. Г. Шевченка, сприяти усвідомленню значення творчості поета для української та світової культури, для кожного особисто, сприяти розвитку пам’яті, допитливості, пізнавальних інтересів, самоосвітніх умінь та навичок, формуванню культури мовлення.

/Files/images/P2140046.JPG

/Files/images/P2140047.JPG

/Files/images/P2140048.JPG

/Files/images/P2140050.JPG

/Files/images/P2140058.JPG

/Files/images/P2140060.JPG

/Files/images/P2140061.JPG
Загальношкільна лінійка «На вічнім шляху до Шевченка»

У школі продовжується підготовка до відзначення 200-річчя з дня народження славетного сина України – великого поета і художника Тараса Григоровича Шевченка. Пошана і вдячність наповнює серця усього людства, бо Тарас Григорович – не тільки співець України, він поет на всі часи, на всі віки для всіх людей на землі. Ми гордимося тим, що він – наш земляк, а ми прагнемо бути достойними його нащадками.

Сьогодні відбулася урочиста лінійка «На вічнім шляху до Шевченка», яку підготувала вчитель української мови та літератури Дяченко Н.C. разом з 5-А класом. Хлопці і дівчата у колоритних українських костюмах читали вірші, розповідали про життя Кобзаря. Проведений захід сприяв вивченню молодим поколінням творчої спадщини геніального українського поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка, збагаченню світогляду та вихованню поваги до поета.

/Files/images/Лінійка 4.JPG

/Files/images/Лінійка 5.JPG

/Files/images/Лінійка 6.JPG

/Files/images/Лінійка 7.JPG
Конкурс юних декламаторів «Слухайте голос безсмертний Тараса»

В нашій школі відбувся конкурс читців, присвячений пам`яті Тараса Григоровича Шевченка.

Учні 5-11 класів взяли активну участь у змаганні юних декламаторів. Прозвучали безсмертні твори великого Кобзаря, та авторські поезії школярів.

Конкурс декламаторів став для учнів чудовою можливістю проявити свої таланти.

Бажаємо і надалі творчих успіхів нашим юним обдаруванням.

Переможці конкурсу:

Медведєва Марія, 5-А кл.

Авраменко Любов, 6-Б кл.

Берун Артем, 7-А кл.

Слюсаренко Аліна, 8-А кл.

Швачка Дарія, 9-Б кл.

Найда Надія, 10-А кл.

/Files/images/Вірш4.JPG

/Files/images/Вірш5.JPG

/Files/images/Вірш6.JPG

/Files/images/Вірш7.JPG

/Files/images/Вірш8.JPG

/Files/images/Вірш9.JPG

Переможці шкільного конкурсу юних декламаторів «Слухайте голос безсмертний Тараса» взяли участь у районному конкурсі читців-декламаторів, юних поетів "Живи, Кобзарю, в пам'яті людській", присвяченому 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. В номінації конкурсанти від 8 до 14 років перемогу здобули: Берун Артем, учень 7-А класу – І місце; Медведєва Марія, учениця 5-А класу – ІІ місце, Авраменко Любов, учениця 6-Б класу – ІІІ місце. Та в номінації «Авторська поезія про Тараса Шевченка» виборола І місце Дарина Швачка, учениця 9-Б класу.

Вітаємо переможців!!!

/Files/images/Шевченко1.JPG

/Files/images/Шевченко2.JPG

/Files/images/Шевченко3.JPG

/Files/images/Шевченко4.JPG

/Files/images/Шевченко7.JPG

/Files/images/Шевченко6.JPG

/Files/images/Шевченко5.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1945

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.