Здоров’я – це сукупність фізичних, духовних, соціальних якостей людини, що є основною її довголіття та необхідною умовою здійснення творчих планів, високої працездатності, створення сім’ї, народження й виховання дітей.
Важливе здоров’я кожної людини, адже окремо ми є частинками суспільства. Та все починається змалку–з немовляти. Здоров’я дитини–багатство України! Це її сьогодення і що, найголовніше,–майбутнє!
15 вересня в Україні лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп. Наразі пацієнт госпіталізований до медичного закладу для стаціонарного лікування, він має легкий перебіг хвороби. Діагностувати захворювання вдалось завдяки ПЛР-дослідженню, яке було проведено обласним Центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Нагадаємо, віспа мавп — віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Вона подібна до натуральної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми.
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
Наразі у світі є три вакцини проти віспи мавп, проте їх виробництво та запаси дуже обмежені. У деяких країнах вже проводять вакцинацію груп ризику, зважаючи на поширення захворювання. Раніше вакцинація проти віспи мавп здійснювалася лише в ендемічних для цієї інфекції країнах, тобто країнах Африки.
Єдиним способом зменшення числа інфекцій серед людей є підвищення обізнаності щодо факторів ризику і просвіта населення щодо заходів, які можуть бути вжиті для обмеження контактів з вірусом. Для боротьби зі спалахами найважливіше значення мають заходи епіднагляду та оперативне виявлення нових випадків захворювання.
В умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань і їхніх наслідків.
Здоров’я українців залишається найважливішим пріоритетом країни, і дотримання Календаря щеплень тому не виняток.
Закликаємо українців! Якщо ви зараз перебуваєте в безпечному місці — виїхали з регіонів, де ведуться активні бойові дії, у безпечніші або за кордон — надолужте пропущені щеплення за віком, не тільки для дітей, але і для себе.
В умовах воєнного стану збільшується ризик ускладнення санітарно-епідемічної ситуації щодо гострих кишкових інфекційних захворювань (ГКІ) та харчових отруєнь.
Однак складні умови, в яких наразі перебувають громадяни України, вимагають посиленої уваги кожного до свого здоров’я та самопочуття, а як наслідок – санітарно-епідеміологічної ситуації в країні.Тому ще раз звертаємо увагу громадян на необхідність дотримуватися наступних рекомендацій для запобігання виникненню спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань:
перед приготуванням їжі та перед її вживанням необхідно завжди мити руки з милом;
не купуйте продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб;
не вживайте продуктів і напоїв при найменшій підозрі щодо їх якості та з простроченими термінами споживання;
при споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно ретельно помити питною водою;
для пиття і приготування їжі використовуйте воду тільки з централізованих джерел водопостачання або питну бутильовану;
зберігайте продукти харчування тільки у спосіб, зазначений на упаковці, та протягом встановленого терміну;
не вживайте незнайомі та підозрілі гриби, ягоди, трави та інші рослини;
приготовані страви бажано вживати відразу, а у випадку їх повторного споживання вони мають піддаватись вторинній термічній обробці, зберігайте виготовлені страви без холодильного обладнання не більше 2 годин;
не беріть у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання);
не виготовляйте багатокомпонентні страви, що не вимагають термічної обробки (паштети, м’ясні салати тощо) у непристосованих умовах;
при неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, екстремальний туризм тощо) для миття посуду і рук вода має бути профільтрована і прокип’ячена. Для пиття та приготування їжі необхідно мати з собою запас питної води;
для купання та відпочинку слід користуватися лише офіційно дозволеними пляжами.
Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.