• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Сьогодні Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Сьогодні Всесвітній день боротьби зі СНІДом

2014-12-01

/Files/images/Thumbnail+1.jpg

Сьогодні у всьому світі відзначають День боротьби зі СНІДом.

Вперше він відзначався у 1988 році після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією по ВІЛ/СНІДу.

ВІЛ-інфекція - захворювання, що ослабляє імунітет людини, вражає переважно молодих людей віком від 18 до 27 років. Головними чинниками поширення ВІЛ серед молоді є вживання ін'єкційних наркотиків і незахищені статеві стосунки. Тим часом тільки кожний четвертий ВІЛ-позитивний житель України здав тест на ВІЛ і знає про свій ВІЛ-позитивний статус.

Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка була задумана весною 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Проект "Червона стрічка" було офіційно започатковано на 45-й щорічній церемонії вручення нагород Tony Awards 2 червня 2000 року. Усім номінантам і учасникам було запропоновано надіти такі стрічки. Згідно з прес-релізом, який анонсує проект "Червона стрічка": "стрічка (перевернуте "V") стане символом нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу. Найбільша надія, пов'язана з цим проектом, - це те, що до 1 грудня, Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, ці стрічки носитимуть в усьому світі".

За даними UNAIDS, зараз близько 35 мільйонів осіб живуть з ВІЛ, з них 25 мільйонів в Африці. З часу відкриття інфекції близько 78 мільйонів громадян різних країн світу стали ВІЛ-інфікованими. Половина з них померла.

/Files/images/СНІД.JPG

Боротьба зі страшною хворобою ХХІ століття – СНІДом в Україні і світі ведеться на усіх рівнях. І школа займає тут далеко не останнє місце, адже саме у школі формується, розвивається і набирається знань майбутнє держави. У Міжнародний день боротьби зі СНІДом у нашій школі пройшла загальношкільна лінійка «СНІД: людство під знаком біди». Учням було запропоновано приєднатися до акції «Прикріпи стрічку», щоб висловити свою підтримку і співчуття тим, хто захворів на цю страшну хворобу, і щоб не втратити можливість доторкнутися до найвищих людських цінностей: кохання, щастя, сім'ї, адже для багатьох хворих на ВІЛ СНІД така можливість без відворотно втрачена.

Сподіваємось, проведення подібних заходів допоможе учням захистити самих себе, адже найкращий захист – це поінформованість.

/Files/images/СНІД1.JPG

/Files/images/СНІД2.JPG

/Files/images/СНІД3.JPG

/Files/images/СНІД4.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 425

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.