• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Предметні тижні в школі

ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ 2018

З метою сформованості особистості, розвитку інтелектуальних творчих здібностей школярів, вміння самостійно працювати з додатковою літературою, виховання інтересу до літератури і підвищення рівня декламаторських вмінь з 13 по 17 березня 2017 року у школі проходив Тиждень української мови та літератури.

Протягом Тижня вчителі Хоменко Н.М., Онисько І.А., Дяченко О.М., Пелипенко О.С., Андреєва В.В. організували і провели ряд заходів, в ході яких учні отримали багато нової та цікавої інформації, зуміли продемонструвати свої творчі здібності.

Тиждень української мови та літератури відкрила тематична лінійка, яку підготувала Дяченко О.М. Учні 8-их класів декламували вірші про мову, познайомили всіх присутніх зі шляхами виникнення та розвитку слов’янської писемності. До даного заходу долучилися учні 6-Б та 10-А класів. Під керівництвом Хоменко Н.М. вони презентували свій виступ на тему: «Славетний син великого народу».

Метою всіх проведених заходів було:

-актуалізувати та поширити набуті знання з української мови та літератури;

-збагатити словниковий запас;

-розвивати творчі здібності, естетичні смаки, мовлення і мислення учнів;

-виховувати інтерес до народних традицій, повагу та любов до української мови, розуміння її краси.

Учні 5-11 класів взяли активну участь у конкурсі на краще виконання гуморесок, створенні презентацій «Наш куточок рідної мови», конкурсі читців «Рідний край у словах і барвах» присвячений 100-річчю з дня народження В.О.Сухомлинського.

У рекреації другого поверху відбувся фестиваль стіннівок «Літературний вернісаж».

У понеділок розпочався українознавчий квест «Ерудит», який підготували Онисько І.А. та Хоменко Н.М. Для участі у ньому учні кожного класу мали створити свої команди і кожного дня відповідати на питання, тематично об'єднані. Зокрема, завдання були присв'ячені життю і творчості Т.Шевченка, українознавству, цікавим фактом з української літератури. Креативність, ерудованість, активність проявили такі учні: Байдак В., Коваленко О., Летодіані М., Бухаров Т., Пугач А., Медведєва М., Наялович А., Коцар А., Ковтун Д., Слюсаренко А., Кобелецький О., Довга О., Ніколаєва К., Грицькевич Д., Онисько І.

Цікавим заходом у програмі Тижня було засідання у літературному кафе «Всіх нас єднає рідна мова» для учнів 8-их класів. Вчитель української мови та літератури Дяченко О.М. підготувала інтелектуально-розважальну гру «Інтелектуали слова». Восьмикласникам були запропоновані цікаві завдання з українознавства. Команди «Україночки» (8-А клас) та «Бамбук, що швидко росте» (8-Б клас) показали високу ерудицію, кмітливість, проявили творчість та акторські здібності під час презентації команди.

Використовуючи мультимедійні засоби, вчитель Пелипенко О.С. провела з учнями 6-их класів інтелектуальну гру «Мовний крос». Дві команди шестикласників «Солов'їний голос» (6-А клас) та «Соняшник» (6-Б клас) мали змогу взяти участь у різноманітних конкурсах, а саме: «Візитка», «Криптограма», «Запитання від вчителя», «Швидко склади», «Далі, далі…», «Прямо чи влучно», «Мовні заморочки», конкурс капітанів «Гонка за лідером». Активність проявили: Сорока О., Онисько І., Рубан А., Бухаров Т., Стрельцова А., Летодіані М., а перемогу здобула команда «Солов'їний голос».

Для учнів 7-их класів вчителем Онисько І.А. було організовано та проведено цікавий позакласний захід «Ми - нащадки козацького роду», який сприяв розширенню знань учнів з життя запорізького козацтва, вихованню поваги до героїки наших предків, любові до рідного краю. В ігрових умовах семикласники проявили почуття патріотизму, відповідальність перед своєю командою, організованість та згуртованість. Кращими стали козаки куреня Петра Сагайдачного: Якшин І., Ковальчук Є., Журавльов М., Журавльов Д.

Логічним завершенням Тижня української мови та літератури був загальношкільний флеш-моб «Пісня-душа народу». Учні 5-11 класів готували творчі номери, в яких українська пісня перепліталась із танцями, із жартом, із феєричними інсценізаціями. Цим заходом, який організувала і провела Онисько І.А., було доведено те, що усіх нас єднає українська пісня. Масовість та яскравість цього дійства – чудовий приклад можливостей для виховання патріотизму у майбутнього покоління.

Тиждень української мови та літератури підсумував роботу всього педагогічного колективу по формуванню у школярів національної культури та духовності.




ТИЖДЕНЬ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

З метою підвищення інтересу учнів до уроків зарубіжної літератури, виховання поваги до літературних та культурних традицій народів світу, виховання естетичних смаків з 30 січня по 3 лютого 2017 року в школі проходив Тиждень зарубіжної літератури. Протягом п'яти днів учні демонстрували творчі здібності, ерудицію, акторську майстерність, брали участь у конкурсах, вікторинах та виховних заходах.

Учителі зарубіжної літератури Андреєва В.В., Удод О.Є., Ірклій Т.І. намагалися донести до учнів 5-11-х класів красу шедеврів зарубіжної літератури, розвинути духовну, образну, емоційну сферу школярів.

«Зупинись і подумай! Чи можеш ти жити без літератури? Чи буде повним твоє життя без книги, без поезії, без театральних вистав ?». Саме такими словами учні 7-их класів розпочали лінійку, на якій було оголошено план заходів в рамках предметного Тижня.

Цікавим заходом у програмі Тижня була літературна вікторина «Територія казки», підготовлена Ірклій Т.І. для учнів 5-их класів. Метою проведення було нагадати та закріпити вивчений матеріал. Учні проявили логічне мислення, активність та ініціативність. Кращими знавцями казок стали: Байдак В., Столяж Б., Яковенко А., Глущенко І., Самброс Є.

У вівторок для учнів 8-х класів було проведено інтелектуальне шоу «Еврика». Конкурсна програма, підібрана Андреєвою В.В., була спрямована на те, щоб залучити восьмикласників до скарбниці зарубіжної літератури, узагальнити та закріпити набуті знання за прочитаними творами.

У дружньому літературному конкурсі «Літературний марафон» зійшлися учні 7-их класів. Команди «Розумники» та «Поети» змагалися у різних конкурсах: розминка, конкурс капітанів, «Знавець літературних термінів», «Відшукай четверте зайве». Активність у змаганнях проявили: Щепін О., Зубкова А., Кодак О., Голобородько Л., Колісник А., Халус Ю.

Учні 6-их класів спробували свої сили в інтелектуальній грі, яка мала назву «У пошуках літературних скарбів». Діти активно відповідали, влаштовували дискусії, обговорення, байдужим не залишився жоден.

Згідно із планом Тижня майже усі школярі були охоплені низкою заходів. Кожен учень мав можливість виявити свої художні здібності у рамках конкурсу малюнків «Подорож до саду літератури» та випуску стіннівок учнями старших класів. Особливо змістовними виявилися газети 9-А,9-Б,10-А,10-Б класів.

Відомо, що малювання ілюстрацій до прочитаних книг є доброю мотивацією для подальшого читання. Саме така мета була поставлена вчителями зарубіжної літератури при організації виставки-конкурсу малюнків.Переможцями якого стали: Самброс Є.(5Б), Омельченко А.(5Б), Кириленко А.(5Б), Приліпко Р. (5Б), Попович І. (5А), Зубкова А.(7Б), Драб А.(10Б), Дяченко Д.(10Б), Трепачова К.(10А), Голобородько В.(10Б).

Учні 5-11 класів мали змогу позмагатися у творчій майстерності «Юні поети школи». Зі своїми пробами пера виступили Курченко Яна, Зінченко Карина, Гордієць Артем, Попович Валерія.

Завершився Тиждень заходом у літературному салоні «І в слові музика звучала», який зібрав учнів 9-11-х класів, вчителів школи. Звучали вірші О.Пушкіна, О.Блока, С.Єсеніна, І.Франка, О.Теліги, Л.Костенко.

Учасники заходу продемонстрували розмаїття літературних напрямків, познайомили з чарівним світом поезії, відчули красу слова. У залі панувала приємна дружня атмосфера співтворчості, співпереживання слухачів з читцями Голобородько В., Ковтун Д., Королем О., Драб А., Кірійчук М., Білко Д., Слюсаренко А. та спільних роздумів про чаруючу, незриму силу кохання. Вчителі Удод О.Є., Андреєва В.В. використовуючи інформаційні комп'ютерні технології, забезпечили проведення заходу на високому методичному рівні.




ТИЖДЕНЬ ІСТОРІЇ

З метою виховання в учнів шанобливого ставлення до історії українського народу, розвитку й досягнення ними суспільно обумовленого рівня компетентності у школі було проведено Тиждень історії на тему: «Від проголошення Незалежності до нової України».

Увагу школярів до історичної науки привертали інформаційний стенд та куточок, оформлені у бібліотеці та фойє школи; розвитку творчих здібностей учнів сприяв конкурс стіннівок, з якими можна було ознайомитися протягом Тижня.

На високому методичному рівні було проведено позакласні заходи: конкурс малюнків «Минуле людства очима дітей», загальношкільна лінійка «Козацька держава-наша гордість і слава» (учитель Гаврілова І.М.), квест-гра «700 верств історії» (учитель Плахотний В.А.), гра «Подорож у минуле» (учитель Галаган В.В.), кругдлий стіл «Військова звитяга і героїзм учасників АТО» (класні керівники Дяченко О.М., Радько О.В.) Педагоги використовували інтерактивні форми роботи, що сприяло розвитку пізнавальної активності, спонукало учнів мислити, аналізувати, робити висновки і узагальнення.

Слід відмітити активність учнів на уроках історії: школярі готували цікаві факти з історії «Чи знаєте ви, що….», переглядали відеоматеріали на задані теми, брали участь у міні-лекторіях. Юні ерудити протягом Тижня гуртувалися розгадувати кросворди в рамках проекту «Ерудити школи-єднайтеся!»

Цікавими й пізнавальними були заходи, які підготували класні керівники: година спілкування для учнів 2-4 класів «Історія України. Її шлях і символіка», урок-розслідування «Славними сторінками державності» (10 класи), історична гра «Аукціон знань» (7-8 класи), усний журнал «Сторінками історії рідного краю» (9 класи), конкурс презентацій «Шлях до незалежності» (11 клас). Біографи, історики, дослідники-аналітики цікаво представляли результати своєї роботи: учасники заходів дізналися багато нового й важливого.




ТИЖДЕНЬ МАТЕМАТИКИ, ФІЗИКИ, ІНФОРМАТИКИ

З метою сформованості особистості розвитку інтелектуальних творчих здібностей школярів, залучення їх до різноманітної діяльності за інтересами, підвищення професійної майстерності вчителів, впровадження інноваційних технологій в систему роботи школи з 12 по 16 жовтня 2015 року проходив Тиждень фізики, математики та інформатики.

Протягом предметного Тижня вчителі Плічко Л.О., Плічко О.М., Балабуха І.А., Бурикіна С.В., Муратова Л.В., Суржко Л.М. провели ряд змістовних та пізнавальних заходів. Учні 5-11 класів розгадували кросворди,вирішували логічні задачі, продемонстрували вміння обчислювати, рахувати. Змагання згуртували школярів, допомогли розкрити їх таланти, сформувати навички діяти дружно і організовано.

Тиждень розпочався традиційним конкурсом газет «Ясність. Точність. Простота.», що містили цікаву інформацію: загадки, жарти, кросворди, числові лабіринти, задачі та статті за темою Тижня. Крім цього, Тиждень фізики, математики та інформатики відкрила тематична лінійка «Математика – цариця наук», яку підготувала Плічко О.М. Основним завданням цього заходу було показати, що математика присутня на кожному кроці. Під час лінійки було представлено відеоролик «Математика в природі» та презентацію картин художниці Сієни Морес у напрямку «Числізм».

Для учнів 6-их класів вчитель Муратова Л.В. провела зустріч юних математиків «Спринт ерудитів». Команди «Тинейджери», «Математики», «Друзі» із задоволенням змагалися, долаючи перешкоди цікавих конкурсів: «Арифметична естафета», «Думай правильно і швидко», «Розріж фігуру», «Цифробокс», «Увага, капітане». За підсумками змагань перемогу виборола команда «Математики». Найактивнішими членами команд були: Поданьов А., Зубкова А., Карась А., Бондаренко Г.

Учні 7А та 7Б класів змагалися у грі з фізики «Зоряний час», яку підготувала Плічко Л.О. Учасники команд продемонстрували свої знання з фізики, а також кмітливість та спостережливість. Ведучі заходу Грачевська Юлія та Копил Катерина запросили семикласників у світ фізики, світ таємниць і загадок. В гості до юних фізиків завітав винахідник Баран Мюнхаузен (Берун А.) зі своїми історіями та Люфінаук. (Сойка В.), який продемонстрував ряд фокусів та провів пізнавальну вікторину. Завдання носили як теоретичний, так і практичний характер.

Восьмикласники під керівництвом вчителя математики Балабухи І.А. провели змагання «Математичний бій». Учні отримали задоволення та позитивні емоції від розв’язання цікавих задач. Знання, здобуті впродовж гри, допоможуть учням у підготовці до Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру».

З метою сприяння вихованню всебічно розвиненої особистості, розширення математичного кругозору учнів, виховання зацікавленості предметом вчитель Бурикіна С.В. провела між учнями 9-11 класів позакласний захід «Математична рапсодія». Учні довели, що мають навички роботи з додатковими джерелами інформації, окрім знань з предмета, мають естетичні смаки і уподобання.

Захід сприяв цілісному сприянню науки, розширеного кругозору і знань з математики, історії розвитку наук.

Слід відмітити позакласний захід з інформатики «Подорож до Комп'ютерленду» для учнів 5-их класів, який підготувала Суржко Л.М. В інтелектуальному двобої зустрілися дві команди «Мишки-програмишки» (5-А клас) та «Розумні ноутбуки» (5-Б клас). Учні подорожували незвичайною країною Комп'ютерленд. Це було змагання в кмітливості й знаннях.

Протягом Тижня учні школи приймали активну участь у виготовленні цікавих та яскравих математичних газет, у підготовці та проведенні різноманітних заходів, а також збагатилися новими знаннями, вчилися грамотно вести дискусію, аналізувати почуте.




ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

З метою сформованості особистості, розвитку інтелектуальних творчих здібностей школярів, вміння самостійно працювати з додатковою літературою, виховання інтересу до літератури і підвищення рівня декламаторських вмінь з 16 по 20 березня 2015 року у школі проходив Тиждень української мови та літератури.

Протягом Тижня вчителі Хоменко Н.М., Онисько І.А., Дяченко Н.С., Пелипенко О.С., Андреєва В.В. організували і провели ряд заходів, в ході яких учні отримали багато нової та цікавої інформації в процесі виконання поставлених завдань, зуміли продемонструвати свої творчі здібності.

Тиждень української мови та літератури відкрила тематична лінійка «Моя рідна, горда мово!», яку підготувала Дяченко Н.С. Учні 6-их класів декламували вірші про мову, знайомили зі шляхами виникнення та розвитку слов’янської писемності. Під час заходу прозвучали актуальні для нашого часу українські пісні і дотепне слово письменників гумористів.

У шкільній бібліотеці була оформлена тематична виставка художньої, наукової і публіцистичної літератури «Слово… В вас мудрість вічна і любов жива». У рекреації другого поверху відбувся фестиваль стіннівок, «Намалюй країну Мовознавії» та «Звучить Шевченкове слово…». Учні 5-10 класів взяли участь у мовно-літературних конкурсах: кращий твір-мініатюра із слів на одну букву, кращий акровірш «Мова», краща ілюстрація до творів Т. Шевченка. Кращими були роботи таких учнів: Наялович А. (6-А), Медведєвої М. (6-А), Сліпенської Е. (7-Б), Бондаренка Є. (7-Б), Лікаренко А. (7-Б), Сойки В. (10-Б).

Цікаво та змістовно в рамках Тижня пройшов огляд-конкурс читців, присвячений творчості Ліни Костенко.

Відкрив конкурсну програму усний журнал, який підготували вчителі Пелипенко О.С. та Дяченко Н.С. Кожна сторінка журналу відкривала нові грані творчості української поетеси. Журі було загартоване нев’янучим у своїй красі словом Ліни Костенко, яке звучало проникливо і натхненно з вуст юних читців 5-8 класів. Старшокласники продемонстрували артистизм, уміння володіти словом, неабияку майстерність у власному прочитанні української поезії. Кращими читцями стали учні: Медведєва М. (6-А) - І місце, Берун А. (8-А) - І місце, Пітоня А. (9-Б) – ІІ місце, Верба К. (11-А) - ІІ місце, Білко Д. (9-А) - ІІІ місце, Плахотна І.(10-А) - ІІІ місце.

Цікавим заходом у програмі Тижня був літературно-мовознавчий брейн-ринг «Світ українського слова», підготовлений Онисько І.А. для учнів 5-их класів. Дві команди, «Червона калина» (5-А клас) та «Козаки» (5-Б клас) мали змогу брати участь у різноманітних конкурсах, а саме: конкурсі «Хто більше», «Угадай мелодію», «Ребуси», «Вгадай фразеологізм», конкурсі капітанів та фотоконкурси «Вгадай казку». Активність у брейн-ринзі проявили: Поданьов А., Осташевський С., Бондаренко Г., Кукса В., Попович В., Карась А., Столяж П., а перемогу здобула команда «Козаки 5-Б класу».

«Мово рідна, слово рідне! Подорож у світі мови» така була назва літературної гри для учнів 8-их класів, яку підготували Андреєва В.В. та Хоменко Н.М. Восьмикласникам були запропоновані цікаві завдання з української мови. Команди «Юні філологи» (8-А клас) та «Один у полі не воїн» (8-Б клас) показали високу ерудицію, кмітливість, проявили творчість та акторські здібності під час презентації команди.

Використовуючи мультимедійні засоби, вчитель Пелипенко О.С. провела з учнями 7-их класів інтелектуальну гру «Найрозумніший», мета якої - розвиток творчих здібностей, логічного мислення та швидкості реакції.

Десять семикласників взяли активну участь у грі, показали обізнаність, виявили уміння мислити і знаходити вихід зі складних ситуацій. У фінал гри вийшли Лазар В., Сажка А. та Сліпенська Е., але звання «Найрозумніший», відзнаку та грамоту виборола Лазар Валерія, учениця 7-А класу.

Щороку людство вшановує пам'ять великого українського поета Т.Г. Шевченка, тому у вівторок для учнів 10-х класів пройшла літературна відео година «Шануймо слово Кобзаря». Старшокласники читали вірші Кобзаря, дивилися презентації про життєвий і творчий шлях поета, мали змогу переглянути уривки із документального фільму «Таємниці генія Шевченка». Учитель української мови та літератури Хоменко Н.М. провела цікаву вікторину «Чи знаємо ми Шевченка?».

У четвер Дяченко Н.С. запросила учнів 9-11 класів на літературну квест-гру «Шлях до Тараса». Під час гри квестери виконали 5 різноманітних завдань, які вимагали від учасників вміння вирішити, розплутати, придумати, застосувати свої знання на практиці в нестандартних ситуаціях. Усі завдання літературного квесту торкалися творчого шляху великого поета. Учасникам необхідно було виконати творчі завдання на станціях: «Історична», «Мистецька», «Поетична» та «Музична». Перемогла збірна команда учнів 10-х класів «Козачки», яка набрала найбільшу кількість балів та проявила вміння швидко орієнтуватися у командній грі.

Слід відмітити те, що протягом Тижня всі учні школи мали змогу взяти участь у загальношкільному заході «Ми-українці», який символізує знання традицій українського народу. До активної роботи вдалося залучити всі учнівські колективи, але особливу ініціативу, креативний підхід проявили учні 2-А, 4-А, 4-Б, 6-А, 10-А, 11-А класів.

Тиждень української мови та літератури підсумував роботу всього педагогічного колективу по формуванню у школярів національної культури та духовності.






ТИЖДЕНЬ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ

З метою підвищення інтересу учнів до уроків світової літератури, виховання поваги до літературних та культурних традицій народів світу, виховання естетичних смаків з 9 по 13 лютого 2015 року в школі проходив Тиждень світової літератури. Протягом п’яти днів учні демонстрували творчі здібності, ерудицію, акторську майстерність, приймали участь у конкурсах, вікторинах та виховних заходах.

Вчителі світової літератури Паливода Н.В., Удод О.Є., Ірклій Т.І. намагалися донести до учнів 5-11 класів красу шедеврів світової літератури, розвинути духовну, образну, емоційну сферу школярів.

Вже в понеділок учнів та вчителів зустрічали «веселі ерудити» з цікавими інтелектуальними запитаннями. В цей же день було організоване літературне дефіле «Парад літературних героїв». Декілька десятків школярів, переодягнених в улюблених книжкових героїв, прийшли на закритий кастинг. Долучитись до параду могли всі, хто любить поринати у словесний світ літератури та відтворити найяскравіші моменти улюблених текстів. Учні 5-11 класів створили власні неповторні образи. Перед глядачами поставали герої творів «Майстер і Маргарита», «Собака Баскервілів», «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», «Пригоди Тома Сойєра», «Пеппі Довгапанчоха» та ін., роль яких артистично зіграли: Чічік В., Самородченко Т., Барсегян Н., Плахотна С., Драб А., Злакоман В., Медведєва М., Іванченко О., Верба К.

У вівторок пройшов конкурс літературних газет «Це варто прочитати…» та конкурс знавців світової літератури «Ерудит» для учнів 6-их класів. Конкурсна програма, підібрана Паливодою Н.В., була спрямована на те, щоб залучити шестикласників до скарбниці світової літератури, узагальнити та закріпити набуті знання за прочитаними творами. Команди «Креатив» (6-А клас) та «Лідер (6-Б клас) показали високу ерудицію, проявили творчість та акторські здібності під час інсценізації байки «Волк и ягненок», «Квартет».

Цікавим заходом у програмі Тижня була літературна мозаїка «В гостях у казки», підготовлена Ірклій Т.І. для учнів 5-их класів. В ході заходу п’ятикласники навчилися творчо мислити, фантазувати і порівнювати. Активність у змаганнях проявили Столяж П., Халус Ю., Попович В., Голобородько Л., Щепін О., Зубкова А., Глянько А.

З нетерпінням чекали учні на поетичний конкурс читців. Кращими декламаторами віршів улюблених поетів стали учні: Авраменко Л.,(І місце 7-Б клас), Голобородько В.(ІІ місце, 8-Б клас), Медведєва М.(ІІІ місце, 6-А клас). Крім цього учні 5-8 класів мали змогу продемонструвати свої власні твори, а саме: Пугач А., Сліпенська Е., Лікаренко А., Зубкова А., Голобородько В., Венгеренко В.

Завершився Тиждень заходом у літературному салоні «Любовь в поэзии Серебряного века», який зібрав учнів 9-11 класів, вчителів школи. Звучали вірші С.Есеніна, М.Цвєтаєвої, А.Ахматової, М.Гумільова. Учасники заходу продемонстрували розмаїття літературних напрямків, познайомили з представниками цієї літературної епохи, відчули красу слова. У залі панувала приємна, дружня атмосфера співтворчості, співпереживання слухачів з читцями Вербою К., Єрмаковою Д., Постриганом В., Дем’яненком А., Березою Д., Прилукою Б., Ковальчуком А., Сойкою В., Беруном А. та спільних роздумів про ту далеку, романтичну епоху. Вчитель Удод О.Є. використовуючи інформаційні комп’ютерні технології, забезпечила проведення заходу на високому методичному рівні.






Всеукраїнський тиждень права

З метою вдосконалення морально-правового виховання та попередження правопорушень серед учнівської молоді у школі було організовано та проведено Всеукраїнський Тиждень правових знань. В період з 8 по 12 грудня 2014 року класні керівники, вчителі-предметники провели бесіди, години спілкування, диспути, конференції на правову тематику. Учнів було ознайомлено з Правами людини, та пояснено, що можливості людини існувати й розвиватися як особистість, задовольняти свої потреби, здебільшого закріплені законодавством.

Правове виховання-виховна діяльність школи, сім’ї, правоохоронних органів, спрямована на формування правової свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки школярів. І тому залучення учнівської молоді до правової культури збагачує її духовне життя. Водночас знання нею своїх прав і обов’язків розширює можливості їх реалізації, зокрема й у власних інтересах. Правове виховання зміцнює життєву позицію, підвищує громадянську активність, загострює почуття непримиренності.

Тиждень було розпочато уроком «Права людини», присвяченого проголошенню Загальної декларації прав людини. У кожному класі, залежно до вікових груп, урок проходив із залученням психолога, шкільного бібліотекаря, працівників правоохоронних органів.

У шкільній бібліотеці було оформлено виставку літератури на правознавчу тематику. Крім цього, бібліотекар школи Агафонова Т.В. провела бібліотечну годину «Подорож із казковими героями до Країни Права» для учнів 6-их класів.

Учні 10-11 класів були лекторами по темі «Правопорушення і юридична відповідальність» у молодших класах. В бесідах з учнями молодших класів вони використовували приклади, наводили фактичний матеріал, використовуючи інформацію з правових джерел.

Правова конференція «Організація Об’єднаних Націй про права і свободи людини та дитини», проведена для старшокласників, зацікавила учнів своїми історичними фактами та змістом. В ході конференції була організована зустріч з працівниками правоохоронних органів, юстиції та обговорено питання «Які права необхідні підлітку для всебічного розвитку?».

Конкурс малюнків на правову тематику став традиційним у школі. До нього залучаються в основному учні 8-11 класів, але свої малюнки пропонують і учні молодших класів. Конкурс має єдину назву впродовж багатьох років «Права дитини – очима дитини». Учні 5-9-их класів були залучені до участі у районному конкурсі дитячого малюнку «Діти проти насильства в сім’ї» З кращих робіт було оформлено виставку «Світ без насильства».

Щорічно в школі проводяться змагання ерудитів правових знань. В рамках Тижня вчителем правознавства Галаганом В.В. було проведено брейнг - ринг «Знавці права», в якому взяли участь учні 10-11-их класів.

Для учнів 5-х класів класний керівник 5-Б класу Онисько І.А. провела виховний захід «Права і свободи твої, дитино!» П’ятикласники розігрували сценки, розглядали ситуації, де порушувалися права дитини. Всі разом визначили основні права та обов’язки школярів.

Вчитель основ здоров’я Ткачонок Т.М. залучила учнів 8-их класів до проведення тренінгового заняття «Знай і реалізуй свої права», під час якого школярі проявили активність в обговоренні життєвих ситуацій та творчість у створенні колажу «Мої права - моє життя».

Тиждень права закінчився переглядом відеофільму «Закон на захисті прав дитини». Психолог школи Дим’яненко І.Д. провела анкетування учнів 5-11 класів з метою виявлення правових знань та їх корекції. На основі результатів анкетування було розроблено пам’ятку для учнів і батьків «Стоп насильству!», «Пам’ятка користувачам інтернету».

Під час проведення Всеукраїнського тижня права були використані різні методи і форми роботи з правового виховання, які створюють психологічний клімат у школі та в сім’ях учнів, виробляють навички правомірної поведінки, вміння дотримуватися вимог права і моралі, виконання свого громадського обов’язку у дотриманні правових норм. Немає сумніву, що творча робота учнів, вчителів у заходах Тижня сприяла насамперед розвитку творчої активності учнів і їх інтересу до вивчення права поглиблювала їх знання з даної тематики.







Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Вогнище – це романтично, проте дуже небезпечно!»

З метою навчання дітей та підлітків діяти в різноманітних та екстремальних ситуаціях, виховання поважного ставлення до безпеки людини, усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, питання рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань безпечної життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу з 10 по 14 листопада 2014 року в школі проходив Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему:« Вогнище – це романтично, проте дуже небезпечно!»

Протягом Тижня учні 1-11 класів приймали участь у конкурсі малюнка «Обережно! Вогонь – не іграшка», буклетів «А ти знаєш правила пожежної безпеки?» та у написанні творчих робіт «Вогонь корисний і небезпечний». Кращими стали роботи Лікаренка Н. (1-А клас), Сурікової К. (1-А клас), Бойко В. (1-А клас),Самброса В. (1-Б клас),Верби В. (1-Б клас), Ониська О. (1-Б клас), Ошеки А. (1-А клас), Білко П.(2-А клас), Ткаченка Є. (2-А клас), Різника Д. (2-А клас), Кальницької А. (2-А клас), Барсегяна Л. (2-А клас), Тітаренко Л. (2-А клас), Рой-Бондаренко Д. (2-Б клас), Мануілової В. (2-Б клас), Бендриківського А. (2-Б клас), Несміяна І. (2-Б клас), Старікової М. (2-А клас), Самородченка О. (3-Б клас), Омельченка А. (3-Б клас), Капріор Р. (3-Б клас), Аванесова А. (4-А клас), Скляренка Д. (4-А клас), Ониська І. (4-А клас), Бухарова Т. (4-Б клас), Лікаренко А. (7-Б клас), Балабухи А. (8-Б клас), Пугач А. (6-А клас), Онуфрієнка О. (6-Б клас), Гречухи М. (5-Б клас), Вінкової К. (5-А клас), Новікової А. (7-А клас)

Класні керівники 1-11 класів провели тематичні години спілкування відповідно до складеного графіку. Учні обговорили правила поведінки під час пожежі в школі, вдома, наголосили про необхідність дотримання правил безпеки. Слід відмітити роботу таких класних керівників, як: Доценко Н.В., Верби Н.В., Ковган Л.П., Басенко Л.Г., Безус В.В., Двірник М.М.,Дуди А.М.,Радько О.В., Удод О.Є., Балабухи І.А., Плічко Л.О., Ірклій Т.І., вихователя ГПД Онуфрієнко Я.М. та вчителя основ здоров'я Ткачонок Т.М. У шкільній бібліотеці оформлено куточок наглядної агітації «Правила пожежної безпеки». Проведено уроки юних рятівників « Уникаючи безпеки”, індивідуальна робота з батьками «Небезпека на шляху дитини», на уроках основ здоров´я проведено міні-лекції «Страшні наслідки пожежі» з переглядом документального фільму «101 – служба порятунку», організовано зустріч з працівниками Державної пожежно-рятувальної частини №33 під час якої дітей ознайомили з причинами виникнення пожежі та основними правилами поведінки під час пожежі.






Тиждень англійської мови

Відповідно до річного та місячного планів роботи школи на 2014-2015 навчальний рік та з метою залучення учнів до позакласної роботи, удосконалення знань, умінь та навичок, набутих на уроках англійської мови, розширення словникового запасу учнів та їхнього світогляду, розвитку творчих здібностей, логічного мислення та підвищення інтересу до вивчення іноземної мови, в період з 20 по 24 жовтня 2014 року в школі був проведений Тиждень англійської мови. Тиждень проходив за складеним заздалегідь планом. До його організації були залучені всі вчителі англійської мови та учні 1-11-х класів.

Змістовна насиченість тижня була спланована таким чином, що учні перебували в ситуаціях, в яких засобами іноземної мови їм доводилось вирішувати можливі в реальному житті конфлікти в забавній або серйозній формі, оцінювати вчинки героїв, моделювати життєві ситуації.

Розпочався тиждень виставкою газет та плакатів. Учні мали змогу ознайомитися з історією, культурою, традиціями та святами англомовних країн. В рамках Тижня англійської мови було проведено ряд змістовних цікавих заходів, зокрема, «День спілкування англійською мовою», перегляд мультфільмів «Вивчаємо англійську» для учнів 1-4 класів, поетична вітальня «Poems’ Day” (конкурс виразного читання), позакласний захід «ABC party» (2-4 класи, вчитель Щепіна О.М.). Наймолодші учасники залюбки виконували цікаві завдання, запропоновані вчителем. Вчителі англійської мови Щепіна О.М., Максимова О.Ю., Довганенко В.А., Максимова С.М. залучили учнів до розгадування кросвордів, чайнвордів, загадок та ребусів.

За участю учнів 6-х класів (вчитель Довганенко В.А.) був проведений конкурс «Animals’ world». Школярі брали участь в різноманітних конкурсах, демонстрували свої знання з країнознавства. Слід зазначити зацікавленість учнів темою, формами та методичними прийомами при проведенні заходу.

За участю учнів 5 класів цікаво була проведена пізнавальна вікторина «Funny English” (вчитель Максимова О.Ю.), де учні продемонстрували належну мовну підготовку та зацікавленість предметом. Високий рівень знань показали Халус Ю., Єрмакова А., Зубкова А., Карась А., Поданьов А., Щепін О., Голобородько Л.

Цікаво та змістовно, з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, був проведений інтегрований захід «Я люблю Україну» для учнів 7-их класів, підготовлений Довганенко В.А. та вчителем української мови Дяченко Н.С.

Для учнів 8-11 класів була проведена святкова вечірка «English holidays and traditions” (вчителі Максимова С.М., Довганенко В.А., Максимова О.Ю.), де старшокласники продемонстрували свою ерудицію та обізнаність, показали свої вокальні та творчі здібності, знання англійської мови, розширення словникового запасу. Найбільш активними були учні: Копил К., Грачевська Ю., Плахотна І., Петрінко В., Самородченко Т., Берун А., Постриган В., Єрмакова Д.,Верба К., Береза Д., Григоренко М., Мусієнко І., Медведська В.






Тиждень природничих дисциплін

З метою сформованості екологічної культури особистості, розвитку інтелектуальних творчих здібностей школярів, залучення їх до різноманітної діяльності за інтересами, підвищення професійної майстерності вчителів, впровадження інноваційних технологій в систему роботи школи з 14 по 18 жовтня 2013 року проходив Тиждень природничих наук.

Тематичний Тиждень природничих наук розпочався з виставки учнівських робіт і пройшов під девізом: «Пізнання починається із здивування». Учні та вчителі школи мали змогу переглянути інформаційні стенди за тематикою: «Стоп кадр» - фотографії рослин, тварин, цікаві епізоди з їхнього життя», «Що обирати: куріння чи здоров'я», «Що ми знаємо про СНІД», «Рослини і тварини Червоної книги».

Цікавим заходом у програмі Тижня було інтелект-шоу «Еврика» для учнів 9-10 класів, підготовлений вчителем хімії Радьком М.І. Гра супроводжувалась фрагментами відеосюжета, цікавими запитаннями та завданнями. Вчитель продемонстрував декілька дослідів, які дуже вразили старшокласників.

Учні 5 класів прийняли участь у вікторині «Мозаїка безпечного життя», яку підготувала вчитель основ здоров'я Ткачонок Т.М. П'ятикласники розгадували кросворди, ребуси, відповідали на запитання пов’язані з безпечною поведінкою, називали основні правила здорового способу життя. Переможцем стала команда 5-А класу «Активісти». Активність у змаганнях проявили Пугач А., Мамчур А., Медведська М., Наялович А., Юдакова Я., Письменна О., Орлова А.

Конкурс «Чи знаєте ви рослинний і тваринний світ рідного краю?» для учнів 7-8 класів зібрав тих, хто добре знає біологію і володіє необхідними знаннями. Вчитель біології Радько О.В. запропонувала учням попрацювати з додатковою літературою, підібрати загадки про птахів.

Інтелектуальний марафон проходив під девізом «Знай, люби, бережи природу!» і складався із конкурсів «Розминка», «Термінологічний», «Відгадаймо», «Бліц-турнір», «Впізнайте лікарські рослини», «Провісники погоди». В рамках цього заходу учні 8-А класу Крайніковець А., Балим Б., Авраменко К. захищали свої проекти-презентації про рослини та тварини, занесені до Червоної книги.

Протягом Тижня вчителі природничого циклу Радько О.В. Радько М.І. Ткачонок Т.М. залучали учнів до складання біологічних та оздоровчих головоломок, загадок, казок, розгадування кросвордів, ребусів з хімії, біології та основ здоров'я. Не менш цікавою і захоплюючою стала для учнів 7-9 класів гра з біології «Пошук скарбів». Протягом дня учні отримували завдання, розв’язуючі які повинні були знайти скарб. Переможцями стали учні 9Б, 8А класів. Саме вони і отримали солодкий приз. Активність проявили: Самородченко Т. Макаренко К., Петрінко В., Авраменко К., Білко Л., Вінкова А.

Родзинкою Тижня природничих наук стали фотовиставка «Мої домашні улюбленці» та виставка виробів з природного матеріалу «Який прекрасний цей світ, подивись!». Всі класи мали можливість розкрити свою творчість, проявити фантазію. Кожна робота заслуговує уваги, в яку дитина вклала частинку своєї душі, вміння, власне бачення прекрасного. Кращими були роботи Білко П., Король Н., Ткаченка Є., Несміян І., Кожушко А., Форікова М., Яхно В., Капріор Р., Осипчука А., Самкова Р., Талат А., Глаголя Я., Кучерявенко А., Письменної О.. Пугач А., Сажки А., Безус А., Пітоні А. та інших. У фотовиставці «Мої домашні улюбленці» найоригінальнішою була презентація фотографій, зроблена учнями 1-Б класу (класний керівник Верба Н.В.) Вони і вибороли І місце. Всі учасники отримали грамоти і подяки.

Кiлькiсть переглядiв: 27587

Коментарi

  • Kevinbub

    2017-01-20 13:37:44

    Вопросов нет, но хочу общения.Не делайте лишних изгибов шнура, иначе металлические провода в нем могут порваться.Для этих целей был разработан специальный способ передачи, который назван параллельным по тому типу, как он реализован. [url=http://driverhosts.ru/klaviaturi/radeon-x800-gto-256mb-pci-express-drayver.html]radeon x800 gto 256mb pci express драйвер[/url] [url=http://driverhosts.ru/sata-kontrolleri/amd-radeon-hd-4800-series-drayvera.html]amd radeon hd 4800 series драйвера[/url] [url=http://driverhosts...

  • Sofia_Aroxy

    2017-01-20 11:54:55

    Hey, I tell a story that happened to me nova days. My site https://onlysexblog.wordpress.com/tag/brunette/...

  • AmiryxaRusty

    2017-01-20 09:21:25

    [b]Хит 2017. [/b][b]Сенсационный курс! [/b]Уверен, раньше вы выполняли задания в интернете, прибыли от них было мизер, и работали по 17 часов своего труда бестолку! Наконец ситуация поменялась и мы предлагаем Вам успешный кейс быстрого заработка, а затрачивать при этом всего порядка 20 минут времени в рабочий день! Полный пассивный доход! Всё это в данном курсе. Вы получите полный доступ к уникальной методике, как сделать это просто и легко. [b]Спешите![/b] _______________________ [url=http://bit...

  • DavidRot

    2017-01-20 03:44:59

    В игру вошли: подробное путешествие по Заселью, встреча с Томом Бомбадилом и Златовикой в Старом лесу, битва с нечистью из могильных Курганов, исчерпывающий рассказ о пребывании Фродо в Ривенделле...Обучаться в центре легко и интересно.Владислав Широбоков Работаю 2Д-аниматором, специалистом по спецэффектам и руководителем отдела аниматоров в геймстудии.Спасибо за ваш отзыв и за высокую оценку работы нашего преподавателя.В некоторых школах, колледжах и университетах есть преподаватели пенсионного и предпенсионного возраста которые не обладают элементарными навыками...

  • Jipinjasty

    2017-01-20 01:16:20

    Isotret buy Pills anti acne isotret 10mg accutane cheapest...

  • returnman5

    2017-01-19 21:54:57

    http://www.projectwedding.com/blog_entries/755580 The video game is an online showing off video game, for those who such as football video games and by football I indicate American football not soccer, in this instance this is the ready you. The game is likewise recognized as linebacker and is a modification from its previous video game....

  • DavidNot

    2017-01-19 19:57:49

    valium xanax [url=https://rxprices.co.uk/buy/adderall/]www.rxprices.co.uk[/url] zolpidem temazepam...

  • elizabethcw4

    2017-01-19 19:01:24

    Daily porn blog updates http://sexypic.erolove.in/?entry.beatriz free arab se4x vidio sex com ladyboy cumshot compilation big black cock tube sexx fuck arab indian pornstar joyce...

  • Martyzef

    2017-01-19 16:05:51

    Для достижения успеха по окончанию обучения, нужно около 200 часов провести за самостоятельным изучением материалов.Если ее нет в архиве с программой, то идем на сайт разработчика и интересуемся, как и что нужно настроить в скрипте, чтобы он работал, какие строки и данные изменить.За время обучения я успел познакомиться с классными специалистами, имел возможность попробовать себя в команде и просто здорово провел время. [url=http://web-metrics.ru/bddvdcd-privodi/intel-wimax-wifi-link-5150-drayver...

  • gunblood

    2017-01-19 15:16:24

    http://indyarocks.com/blog/4046571/Gunblood-Unblocked-At-School If you delight in straight shooting activity with no holds prevented as well as pure amusement, then Gunblood is the ready you. When you play it, you are not just engaged however you are amused, among the distinct aspects of this video game....

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.